Senek, Blanka, Rozalka i Sennorożec

Senek to mały lisek, który pomaga dzieciom usypiać. Jest malutki i bardzo wyjątkowy, ale boi się, kiedy jedna z jego podopiecznych złości się, uderzając swojego misia. Na szczęście mama Senka, oprócz tego, że pomaga usypiać swojemu zmęczonemu synkowi, wie też, jak pomóc dzieciom, które czują dużo złości. A taką mamą chciałby być z całą pewnością każdy rodzic, dlatego “Senek” to nie jest kolejna bajka, ale bajka terapeutyczna – dla dzieci i dla rodziców. No, chyba że ktoś ma dziecko, które się nie złości. Ktoś? Nie widzę rąk w górze ;)
A więc, drodzy dorośli: kupcie “Senka” dla siebie i dla dzieci. To idealny prezent pod choinkę: dla dzieci własnych i przyjaciół. Rodziny i sąsiadów. Bo warto dowiedzieć się, co przykrywa gniewny kocyk i co jest niezaspokojoną potrzebą. Ważne też, żeby nasze dzieci to wiedziały i potrafiły odnaleźć i nazwać w sobie.

senek_strona
Oprócz mądrej treści, “Senek” ma jeszcze dwa ważne elementy, których nie sposób pominąć: ta książka pięknie wygląda i brzmi. Kolaże autorstwa Agi Kot są bajkowe, ale niezwykle dalekie od typowej, słodkiej, dziecięcej stylistyki. Są do wielokrotnego oglądania, bo wielość ich warstw pozwala za każdym razem dojrzeć coś nowego. Książka ma też dołączony audiobook: Tomasz Kot czyta “Senka” dokładnie tak, jak chciałabym, żeby ktoś przeczytał moim dzieciom bajkę na dobranoc. Kiedy dostaliśmy tę książkę, wychodząc z urodzin w kolorowym, pełnym dziecięcych krzyków miejscu, od razu włączyliśmy ją w samochodzie. Od pierwszych dźwięków przenieśliśmy się w inny świat. Za oknem było ciemno, migały światła mijających nas samochodów, a nasze dzieci i my milczeliśmy słuchając “Senka” jak zaczarowani. Świat poza naszym samochodem stał się nagle całkiem nierealny i mało istotny. A kiedy płyta się skończyła, dzieci wymruczały tylko spokojnie “jeszcze raz”. Co nie przeszkadzało im poprosić o przeczytanie jej wieczorem. Dlatego właśnie “Senek” to idealny prezent pod choinkę, dla małych i dużych.   Zresztą, spójrzcie sami:

Aga Kot i Michał Wierzbicki “Senek”, Wydawnictwo Meselofix
audiobook czyta Tomasz Kot

dla kogo: od 2 do 9 lat, dziewczynki i chłopcy
cena: 30,99

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s