Bobo: historyjki obrazkowe dla najmłodszych

Komiks dla najmłodszych: prosta kreska, proste historie, mało tekstu, dużo obrazków. Bohaterowie, którzy wyglądają znajomo, czyli Miś i jego rodzice (według wydawcy to rodzina koszatek, dla nas zawsze były to po prostu misie). Nie oszukujmy się, książka urodą nie grzeszy, ale proporcje tekstu i obrazków plus wartość samego tekstu jednak mnie skusiły. Decyzji nie żałowałam. Książka jest u nas w domu w użyciu od długiego czasu, często i jeszcze chwilę na pewno z nami będzie, bo moje dzieci pokochały Bobo. A dzięki temu, że książka jest miękka, ale porządnie wydawna, nie widać po niej zbliżającego się czasu emerytalnego. Z całą pewnością jeszcze wiele dzieci będzie czytać z niej o Bobo. Bobo_1_blok61

Ta książka ma jedyny w swoim rodzaju spis treści – jak przystało na książkę dla najmłodszych obrazkowy, dzięki czemu dziecko naprawdę może wybrać sobie rozdział. Moje dzieci czytały tę książkę wiele, wiele razy. Starsza córka wrociła do niej, kiedy zaczęła samodzielnie czytać. Bobo_1_blok4Książki ukazujące rodzinę zawsze muszą zdać u mnie jeszcze dodatkowy egzamin: jak pokazana jest rodzina i czy mama jest tą umęczoną i robiącą wszystko, a tata tylko chodzi do pracy i czyta gazetę. Bobo nie wypada źle, choć mógłby dużo poprawić: tata chodzi do pracy i czyta w domu gazetę, kiedy mama robi zakupy i sprząta, ale za to aktywnie zajmuje się Bobo. Więc wybaczam mu tę gazetkę i matkę z odkurzaczem ;)

Myślę, że warto tę książkę kupić dzieciom od roku do 3 lat. Starsze dzieci mogą ją poczytać, ale jako prezent może je ucieszyć mniej.

Bobo_1_blok62

Bobo – historyjki obrazkowe dla najmłodszych dzieci, Markus Osterwalder

dla kogo: od póltora roku do 4/5 lat, dla dziewczyn i chłopaków

cena: 19,90 zł

* zdjęcia pochodzą ze strony Wydawnictwa Hokus Pokus

Reklamy

2 thoughts on “Bobo: historyjki obrazkowe dla najmłodszych

  1. Ja uważam, że to bardzo fajny pomysł na prezent. Dla najmłodszych dzieciaków również fajnym prezentem jest wyjście do teatru dla dzieci. Są takie teatry dla dzieci od 1 r.ż, w których aktorzy grają kolorami, dźwiękami… nie ma sztywnej fabuły a radość maluchów jest niesamowita :) Dobrym przykładem takiego miejsca jest Teatr Małego Widza w Warszawie :)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s