na matę (skip) hop!

Każdy, kto miał małe dziecko wie, jak przydaje się w życiu mata. A czy ktoś z nas chciałby położyć dziecko na macie, która może powodować  alergie a nawet zwiększać wystąpienie nowotworów? Co za pytanie, prawda? Niestety, takie maty dla dzieci sprzez długie lata były sprzedawane zgodnie z prawem. A potem kładliśmy na nie nasze dzieci i patrzyliśmy, jak na nich robią pierwsze przewrotki, jak je gryzą i ssą… I dziś, kiedy to piszę, bardzo mnie to złości. Potrzebuję pewności, że rzeczy dopuszczone do używania przez dzieci są bezpieczne.  Dlatego jeśli macie taką matę, sprawdźcie koniecznie, czy jest to ta trefna, czy porządna. Dobra, koniec straszenia (sorry, musialam – młodzi rodzice nie śledzili wcześniejszych doniesień, kiedy jeszcze byli bezdzietni a było głośno o matach, dlatego uważam, że trzeba to powtarzać przy każdej okazji). Ale dziś będzie o dobrej macie. Bo przecież są takie. Na szczęście.

Screen Shot 2014-02-13 at 11.56.08 AM

Ta mata jest wytrzymała – przeszła w naszym domu dużo i dzięki temu wpisowi uświadomiłam sobie, że czas ją przekazać najmłodszej dziewczynce w naszej rodzinie, bo niedługo to ona zacznie ćwiczyć upadki. Nie byliśmy dla tej maty wyjątkowo delikatni, była cały czas rozłożona – więc mogę ją zaliczyć do wytrzymałych. To pierwszy plus. Drugim plusem jest estetyka – mata jest naprawdę ładna. I nie jest upierdliwie różowa ani niebieska, co jest dla mnie dużym plusem. Można wybierać z 4 różnych wzorów, ktore można ukłądać według fantazji. Dla mnie wystarczająco.

Screen Shot 2014-02-13 at 11.55.56 AM

Plus trzeci, choć podstawowy: nie szkodzi naszym dzieciom – nie zawiera bisfenolu A (BPA), ftalanów, PVC ani formamidu. Hurra! Dodatkowo jest całkiem pokaźna, bo ma 144 cm na 180. Dla moich dzieci była wystarczająco duża. Zabawa na niej często zajmowała im tak dużo czasu, że udawało mi się ugotować nawet cały obiad.

Trzy plusy i brak minusów? Niestety, jeden jest: cena. Ta mata nie należy do najtańszych. Ale tanie maty, ktore zalały nasz rynek opisane są na początku tego wpisu. Więc uważam, że choć droga – jest warta swojej ceny.

Screen Shot 2014-02-13 at 11.55.46 AM

Screen Shot 2014-02-13 at 11.55.38 AMMata Playspot Skip Hop

dla kogo: dla maluchów wiczący przewrotki, raczkowanie, siedzących, upadających. Starszym może służyc jako ciepłe miejsce do siedzenia na podłodze w trakcie zabawy.

cena: 300 złotych

Więcej o toksycznych matach: TU

* zdjęcia pochodzą ze strony firmy Skip Hop

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s